محل تبلیغات شما
شجاعت را به رزمندگان منتقل می‌كرد

از ابتدای حضور شهید دكتر مصطفی چمران در جبهه‌های دفاع مقدس حضور داشته و تا لحظه شهادت در كنار او به عنوان فرمانده عملیات جنگ‌های نامنظم جنگیده است.
به گزاش جوان، از سوی رهبر معظم انقلاب در آن زمان به سمت فرماندار سوسنگرد منصوب شده و ۱۱ ماه را با چمران زندگی كرده است. سید كاظم فرتاش»، سرهنگ بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران با سابقه‌ای كه از او ذكر شد در گفت‌وگویی صمیمانه، ابعاد شخصیتی چمران و خاطرات خود با او را به زبان می‌آورد.

چمران را چگونه دیدید؟
در ابتدای امر دكتر چمران را نمی‌شناختم اما در برخوردهایی كه اوایل جنگ تحمیلی با هم داشتیم، متوجه شدم كه فردی بسیار فهیم هستند. در مدت همراهی ایشان كم كم پی به حسنات ایشان بردم.
دكتر چمران شخصیتی با صدها بعد و در هر بعدی سرآمد بود. چمران نقاش بود و البته آماتور نبود و آثار زیبایی خلق می‌كرد. دانشمند بزرگی كه كرسی استادی در دانشگاه ناسای امریكا داشت. خطاط بود و رزمنده‌ای پرتوان و فوق‌العاده و یك فرمانده خوب. من سال‌های سال به فرماندهان مختلف خدمت كرده‌ام اما ایشان سرآمد تمامی فرماندهان من بود. آنچه كه یك فرمانده خوب باید داشته باشد، داشت. ۱۴ هزار نفر رزمنده را به اسم می‌شناخت و به محض دیدن می‌دانست با چه كسی سخن می‌گوید. كافی بود یكبار با كسی صحبت كند و او را ببیند. اگر جایی گرفتار بودیم و نیاز به نیروهای خوبی داشتیم با چمران م می‌كردیم و ایشان بلافاصله می‌گفت فلانی و فلانی در فلان اردوگاه مناسب هستند. او با اینكه فرمانده بود برای همه پرسنل خود ایثار می‌كرد. نیروهای چمران اگر در خط بودند خوراك خوب مثلاً چلوكباب می‌خوردند، نفراتی كه عقب و در ستاد بودند ظهر عدسی می‌خوردند، شب نان و پنیر و هندوانه. 

ندیدیم بر فرزندان خمینی چه گذشت

روزهای بعد ، اثبات روزهای قبل

سالروز تولد بزرگ مرد حماسه و مقاومت ، سیدجلیل قدر و فرمانده بزرگ ، سید حسن نصرالله

چمران ,كه ,ایشان ,فرمانده ,دكتر ,فرماندهان ,را به ,چمران را ,بود و ,یك فرمانده ,دكتر چمران

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

chiarerewo Scott's blog prodmenttelti راهنمایان تور دست نوشته هایی برای بانو جان oxisabap سرگرمی آموزش تار و سه تار - شهاب زرین نقش ترانه های لاتین crazyamor